با داشتن شهر کهن بلادشاپور
میراث و آثار فرهنگی کهگیلویه در کشور بی‌نظیر است

خبرگزاری فارس: رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه گفت: با داشتن شهر با عظمت و کهن بلادشاپور، میراث فرهنگی کهگیلویه در کشور بی‌نظیر است.

خبرگزاری فارس: میراث و آثار فرهنگی کهگیلویه در کشور بی‌نظیر است

خداداد مزارعیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار کرد: کهگیلویه برای استقبال از گردشگران نوروزی آمادگی کامل دارد.

 رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه افزود: سرزمین افسانه‌ای کهگیلویه با دارا بودن اقلیم‌های گوناگون با کمترین فاصله زمانی از هم، مقصدی فراموش نشدنی برای میهمانان و گردشگران نوروزی خواهد بود.

مزارعیان خاطرنشان کرد: از جاذبه‌های طبیعی و چشم نواز کهگیلویه می‌توان به آبشار کمردوغ، آبشار طوف خیمه، آبشار طوف شیرین، حاشیه رودخانه و سد مارون، منطقه تفریحی لگین راک و جنگل‌های بادام اطراف شهر دهدشت نام برد.

وی در ادامه یادآور شد: کهگیلویه همچنین از لحاظ جاذبه‌های تاریخی دارای آثار تاریخی بی‌نظیر چون بلاد شاپور است که از لحاظ بافت تاریخی در کشور بی‌نظیر بوده و دارای مسجد جامع، چندین امامزاده، دو حمام، بازاری به طول یک کیلومتر و شاه‌نشین و کاروانسرا است.

این مسئول بیان داشت: در ستاد تسهیلات نوروزی مقرر شد که تمام نهادها با همه امکانات و ظرفیت‌ها برای استقبال از میهمانان نوروزی آماده باشند.

 رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرستان کهگیلویه افتخار میزبانی بیش از 500 هزار گردشگر در ایام نوروز داشت، اضافه کرد: در ایام نوروز 91 نیز تمامی نهادهای کهگیلویه برای استقبال از میهمانان آمادگی کامل دارند.

 انتهای پیام/ح20