هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال
جدال در قعر و صدر در آخرین شنبه سال/ قلعه‌نویی منتظر عیدی دایی

خبرگزاری فارس: هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال فردا با برگزاری 6 دیدار پیگیری می‌شود.

خبرگزاری فارس: جدال در قعر و صدر در آخرین شنبه سال/ قلعه‌نویی منتظر عیدی دایی

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در آخرین شنبه سال با انجام 6 دیدار پیگیری می شود. دو تیم فینالیست جام حذفی یعنی استقلال و شاهین بوشهر در این روز بازی ندارند و در عید نوروز برابر حریفان خود به میدان خواهند رفت. نگاهی به شش بازی فردا می اندازیم.

* سپاهان - راه آهن؛ شکست دایی عیدی به اصفهانی ها؟

سپاهان هفته گذشته برابر تراکتورسازی شکست خورد تا همچنان رقابت قهرمانی در لیگ برتر داغ باشد. اکنون قطب زرد فوتبال فقط با سه امتیاز بیشتر از تراکتورسازی در صدر قرار گرفته است. بنابراین سپاهان برای اینکه این اختلاف کمتر نشود برای شکست راه آهن به میدان می رود.

راه آهن این روزها در جدول رده بندی لیگ اوضاع و احوال خوبی ندارد و در خطر سقوط است. ضمن اینکه روزهای پرحاشیه ای را پشت سر می گذارد و بازیکنان این تیم دست به اعتصاب زدند و حتی وساطت دایی هم باعث نشد آنها تمرین کنند زیرا می خواستند وضعیت طلب هایشان مشخص شود.

راه آهن حتی هوادار دو آتشه ای هم ندارد که علی دایی از بازیکنانش بخواهد به خاطر عشق به هواداران مشکلات مالی را حداقل برای 90 دقیقه فراموش کنند و مردانه بجنگند هرچند امیر قلعه نویی چشم امیدش به دایی است و امیدوار است او بتواند سپاهان را متوقف کند تا تراکتورسازی فاصله اش با صدر جدول کم و کمتر شود. زرد پوشان اصفهانی می‌خواهند سه امتیاز شیرین را به هوادارانشان عیدی دهند و در پایان سال 90 صدرنشین باقی بمانند.

* داماش - ملوان؛ دربی همیشه پرحاشیه

دربی گیلان برای فوتبالدوستان گیلانی بسیار مهم و حساس است و به همین دلیل همواره حاشیه های فراونی دارد. دو تیم از نظر امتیازی نزدیک به هم هستند. ملوان 33 امتیازی با یک بازی کمتر یازدهم است و داماش 32 امتیازی در رده دوازدهم قرار گرفته است.

داماش مدت هاست که از مشکلات مالی رنج می برد و حتی عابدینی مدیرعامل باشگاه گفته احتمالا بعد از این بازی دیگر داماشی وجود نخواهد داشت و تیم را به دلیل مشکلات مالی منحل اعلام می کند اما در آن سوی میدان ملوان وضعیت بهتری دارد و حتی به این دربی به چشم یک بازی تدارکاتی مهم پیش از بازی با استقلال در عید نگاه می کند.

نتیجه این بازی حتی می تواند سرنوشت مربیگری مهدی تارتار سرمربی داماش را هم عوض کند اگر او بتواند ملوان را شکست بدهد تا حدودی محبوب فوتبالدوستان رشتی می شود در غیر اینصورت حتی اگر داماش منحل نشود او روزگار سخت تری را در این تیم با هواداران تجربه خواهد کرد.

* شهرداری تبریز - صبای قم؛ دو هدف متفاوت

شهرداری تبریز وضعیت خطرناکی در جدول دارد و مدیر روستا اگر می خواهد در پایان سال از رده هفدهم جدول جدا شود فقط باید مقابل صبای قم پیروز شود. صبا در 27 بازی گذشته اش فقط هفت شکست داشته و بازیکنان عبدالله ویسی برای رسیدن به رده چهارم جدول و از دست ندادن پله پنجمی تلاش می کنند. دو تیم دو هدف متفاوت دارند. یکی امیدوار به رسیدن به جمع چهار تیم دیگری برای فرار از سقوط.

*مس کرمان - فولاد خوزستان؛ یک بازی زیبا و فنی

مس می خواهد برای فرار از منطقه سقوط بجنگد و فولاد خوزستان برای رسیدن به رده ای بهتر در جدول مبارزه می کند. انتظار می رود شاهد یک بازی خوب و زیبا از سوی هر دو تیم باشیم.  فولاد می خواهد در پایان این مسابقه به رده ششم برسد و جای ذوب آهن را بگیرد.

* سایپا - تراکتورسازی؛ رقیب با انگیزه تراکتور

سایپا با حضور مجتبی تقوی نتیجه خیره کننده ای به دست آورد و 5 بر صفر فجرسپاسی را در هم کوبید. نارنجی پوشان استان البرز شنبه هم میزبان تراکتورسازی تیم رده دوم جدول هستند. با این حال سایپایی ها نمی توانند روی امتیاز میزبانی خود خیلی حساب کنند زیرا احتمالا تماشاگران تبریزی بیشتر سکوهای ورزشگاه انقلاب کرج را در اختیار خواهند گرفت. قلعه نویی می خواهد با یک برد شیرین سال را تمام کند تا همچنان در رده دوم باقی بماند و از سویی دیگر منتظر است تا ببیند علی دایی می تواند با امتیاز گرفتن از سپاهان به او عیدی بدهد یا نه.

بازیکنان سایپا هم که بعد از جدایی صالح ظاهرا خوشحالند و رابطه گرمی با مجتبی تقوی دارند تلاش می کنند دومین برد متوالی را به دست بیاورند.

* نفت آبادان - مس سرچشمه؛ بازی قابل پیش بینی

اگرچه فوتبال قابل پیش بینی نیست اما نتیجه این بازی را می توان پیش بینی کرد. خیلی ها معتقدند نفت آبادان دهمین برد خود را به دست می آورد و مس سرچشمه هم شکست هفدهمش در لیگ برتر را تجربه می کند. اگرچه اصغر شرفی گفته در دیدارهای باقیمانده مس انتحاری بازی می کند اما تاکنون عملیات انتحاری شاگردان شرفی نتیجه ای نداشته است! تنها نکته ای که می تواند مسی ها را امیدوار نگه دارد نتایج نه چندان خوب نفت در خانه است.

به گزارش فارس برنامه بازی های هفته بیست و هشتم لیگ برتر به شرح زیر است:

جمعه 26 اسفند ساعت ۱۶:۳۰

نفت تهران – پرسپولیس

احمد صالحی، رضا سخندان، علی میرزابیگی، حسین اکرمی، ناظر داوری:غلامرضا بهروان

شنبه 27 اسفند ساعت 16

سپاهان – راه آهن

محسن ترکی، سعید علی نژادیان، حسین طالقانی،موعود بنیادی فر، ناظر داوری: ایرج نظری

داماش – ملوان

محسن قهرمانی، مرتضی کریمی، محبت علی تبار، حمید سیفی آذر، ناظر داوری:فریدون اصفهانیان

شهرداری تبریز – صبای قم

محمود رفیعی، آرمان اسعدی، مهدی عالیقدر، محمد ملکی، ناظر داوری:جواد تقی پور

مس کرمان – فولاد خوزستان

محمد حسین اسدی، محسن فریمانی، احمد سنجری، محمدرضا اکبریان، ناظر داوری:غلامرضا سلیمانی

سایپا – تراکتورسازی

تورج حق وردی، بهرام کیانی، محمدرضا امینی، امیرحسین فتاحی، ناظر داوری:حاتم بک پور

نفت آبادان – مس سرچشمه

قاسم واحدی، محمدرضا منصوری، قهرمان نجفی، فرشید افشار، ناظر داوری:حسین خوشخوان

 شنبه 5 فروردین 91

استقلال - ذوب آهن ساعت 17

پنج‌شنبه 10 فروردین 91

 فجر سپاسی - شاهین بوشهر ساعت 17

انتهای پیام