هلال‌احمر با توصیه به رعایت موارد ایمنی و امدادی در جاده‌ها عنوان کرد
نجات 342 مسافر در نخستین روز آغاز طرح ملی امداد نوروزی 91

خبرگزاری فارس: مدیر روابط‌ عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با توصیه به رعایت موارد ایمنی و امدادی به مسافران در جاده‌های کشور از نجات 342 مسافر نوروزی در نخستین روز آغاز طرح امداد نوروزی سال 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: نجات 342 مسافر در نخستین روز آغاز طرح ملی امداد نوروزی 91

حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ با اشاره به گزارش 24 ساعت حوادث و عملیات‌‌های امداد و نجات در نخستین روز از طرح امداد نوروزی سال ۹۱ اظهار داشت: در مجموع 87 مورد حادثه از جمله 64 مورد حادثه جاده‌ای که 73 درصد حوادث را در بر می‌گیرد، صورت پذیرفت.

وی با اشاره به کل حادثه‌دیدگان که 355 نفر بودند، افزود: در این زمینه 342 نفر نجات یافتند که از این تعداد 164 نفر مصدوم شدند که 65 نفر برای درمان بیشتر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

درخشان با اشاره به اسکان اضطراری ۹۰ نفر در روز نخست طرح امداد نوروزی سال ۹۱ بیان داشت: در مجموع 304 امداد‌گر نیز در عملیات‌های امداد و نجات به مسافران نوروزی امداد‌ رسانی کردند.

وی با بیان اینکه در طرح امداد نوروزی سال ۹۱ از نظر امکانات، تجهیزات و افزایش پایگاه‌ها با رشد 50 درصدی روبرو هستیم، گفت: در مجموع یک هزار و 245 پایگاه ثابت، موقت و سیار با حضور ۹۹ هزار و 600 نفر روز امداد‌گر و نجات‌گر به مسافران نوروزی ارائه خدمات می‌دهند.

درخشان ادامه داد: در این زمینه مسافران می‌توانند در صورت بروز هر حادثه‌ای با شماره‌های 110 و 115 و همچنین شماره 147 ندای سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح امداد نوروزی سال ۹۱ به مسافران در جاده‌ها نیز نقشه‌های جانمایی پایگاه‌های امدادی هلال‌‌احمر در کشور ارائه می‌شود و در مجموع در این طرح هلال‌احمر با همکاری اورژانس، راهور، راهداری و امداد خودرو به مسافران نوروزی ارائه خدمات می‌دهند.

انتهای پیام/