نماینده مقام معظم رهبری در سوریه:
آنچه در سوریه می‌گذرد حرکتی مصنوعی و انقلابی ساختگی در راستای منافع غرب است

خبرگزاری فارس: نماینده مقام معظم رهبری در سوریه اتفاقات این کشور را حرکتی ساختگی در راستای منافع غرب و برای فشار به سوریه و ایران به علت حضور در محور مقاومت دانست.

خبرگزاری فارس: آنچه در سوریه می‌گذرد حرکتی مصنوعی و انقلابی ساختگی در راستای منافع غرب است

به گزارش فارس، پایگاه خبری الانتقاد نت در گفت‌وگو با آیت الله سید مجتبی حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در سوریه، به نقل از وی در مورد دیدگاه جمهوری اسلامی ایران نسبت به منطقه و بویژه سوریه نوشت که سوریه از آغاز انقلاب اسلامی در ایران در کنار این کشور بوده و روابط برادرانه و ممتازی میان این دو وجود داشته است، به این ترتیب است که می بینیم الآن غرب این فشارها را بر سوریه تحمیل می کند تا به این ترتیب به علت مواضع این کشور در حمایت از ایران و حزب الله لبنان و حضور در کنار فلسطین، دمشق را تحت فشار قرار دهد.

آیت الله حسینی اتفاقات سوریه را در پی نگرانی اسرائیل در سقوط دیکتاتورهای تونس و مصر دانست و تصریح کرد که آنها به دنبال اطمینان دادن به اسرائیل بودند و می خواستند برگ برنده را بویژه بعد از شکست های مکرر اسرائیل و آمریکا در لبنان و عراق و منطقه در دست بگیرند. به این ترتیب بود که از فرصت بیداری اسلامی در کشورهای عربی و تنوع طایفه ای و دینی در سوریه سوء استفاده کردند تا این سوریه در بحران گرفتار کنند.

وی آنچه مخالفان دمشق، آن را انقلاب سوریه می‌نامند، حرکتی ساختگی در راستای منافع آمریکا و اسرائیل و غرب دانست و تأکید کرد که این انقلاب بر خلاف انقلاب‌های درست و منطقی که دو ویژگی «حمایت اکثریت مردمی» و «مخالفت با استکبار» است، ندارد.

آیت الله حسینی مصر دوران مبارک را مصر خوار و ذلیل و مصر آمریکا و اسرائیل دانست و گفت که ملت مصر بر خلاف سوری ها هیچ آزادی در این کشور نداشتند، به همین دلیل نمی توان آنها را با هم مقایسه کرد. در تونس نیز حرکت هایی در میان عموم مردم پدید آمد، اما در سوریه غرب با سوء استفاده از تحرکات طایفه ای و با ایجاد جنبش های مسلحانه و شبه نظامی ناآرامی را در این کشور ایجاد کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مخالفان دولت سوریه گفت که دو موضع در این زمینه وجود دارد، اول باید دید که می توان نام مخالف بر این گروه ها گذاشت یا نه، من از همه در داخل و خارج سوریه میخواهم تا دیدگاه های خود را بدون اینکه ایجاد فتنه کند، مطرح کنند. در مرحله دوم باید دید که آنها حرف حق می زنند یا باطل. این موضوع در خواسته های آنها و بیانیه هایشان مشخص می شود، همچنین میزان گرایش های آنها به اسرائیل و آمریکا از دیگر محورهای این شناخت است.

وی با متفرق خواندن مخالفان دولت سوریه تاکید کرد که آنها به دنبال تامین منافع خاص خود هستند، آنها به دنبال منافعی از قبیل مال و مقام دنیوی هستند.

آیت الله حسینی مواضع قطر و عربستان سعودی در قبال سوریه را بر گرفته از بی ارادگی آنها و تحرکشان بر اساس اراده آمریکا دانست و خاطرنشان کرد که این تنها در مورد سوریه نیست، بلکه بسیاری از فتنه‌های پاکستان نیز از سوی عربستان سعودی اداره می شود. در پاکستان با اموال سعودی طالبان و القاعده تشکیل شد، القاعده بر گرفته این مواضع عربستان سعودی بود.

وی وجود برخی شایعات در زمینه حضور عناصر ایرانی در کنار دولت برای سرکوب اعتراضات را شایعه خواند و تاکید کرد که غرب می خواهد با این شایعات با یک تیر دو نشان بزند، آنها می خواهند توجه ها را به سوی ایران جلب کنند و سوریه را نیز متهم کنند، سوریه نیازی به ایران یا کشورهای دیگر ندارد، چرا که کشوری قوی است و ارتش و ملت و سلاح دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در دمشق با اشاره به جانبداری برخی شبکه های خبری علیه سوریه گفت: می بینیم که الجزیره والعربیه در مورد اوضاع سوریه و بحرین یا عربستان سعوی چگونه موضع گیری می کنند. دوگانگی و اختلاف شدید در مواضع آنها وجود دارد، شبکه های سوری باید مردم را هوشیار کنند، باید شبکه های مستقل و بی طرفی باشند که واقعیت را بی کم و کاست نقل کنند.

انتهای پیام/.++