معاون استاندار بوشهر خبر داد
پیشرفت 65 درصدی پروژه‎های عمرانی استان بوشهر

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‎ریزی استاندار بوشهر گفت: پروژه‌های عمرانی در دست اجرای استان بوشهر در سال جاری به طور متوسط 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

خبرگزاری فارس: پیشرفت 65 درصدی پروژه‎های عمرانی استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رسول زارعی ظهر امروز در نشست شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان بوشهر اظهار داشت: اعتبار مصوب این تعداد پروژه 3 هزار و 107 میلیارد و 547 میلیون ریال است.

وی تصریح کرد: براساس آخرین بازدیدها توسط 225 نفر روز مامور از پروژه‎های عمرانی استان 16 دستگاه اجرایی با 85 درصد و بالاتر پیشرفت فیزیکی در این زمینه عملکرد عالی داشتند.

زارعی افزود: فنی و حرفه‎ای، شیلات، شهرداری‎های ریگ، انارستان چغادک و بردخون، بخش راه و ترابری اداره کل راه و شهرسازی، امور عشایر، دامپزشکی و نوسازی مدارس از جمله دستگاه‎های اجرایی با عملکرد عالی بوده‎اند.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: همچنین حدود 21 دستگاه اجرایی با 65 تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی عملکردی خوب و مابقی دستگاه‏ها با زیر 40 درصد پیشرفت عملکرد متوسطی داشته‎اند.

وی یادآور شد: بیش از دو هزار پروژه عمرانی در سال جاری در استان داشتیم که از این تعداد حدود 300 پروژه تعمیری و تجهیزی بودند و یک‌هزار و 700 پروژه در دست ساخت هستند که این پروژه‎ها مورد بازدید قرار گرفته‌اند.

زارعی ادامه داد: در بررسی‎هایی که در زمینه آخرین وضعیت جذب اعتبارات عمرانی دستگاه‎ها براساس مبلغ دریافتی، هزینه‎کرد و نسبت هزینه‎کرد در اعتبارات دو درصد نفت جذب از میزان تخصیصی حدود 84 درصد و اعتبارات استانی حدود 82 درصد بوده است.

معاون استاندار بوشهر تاکید کرد: دستگاه‎های اجرایی اعتبارات تخصیصی را از خزانه معین به حساب‎های خود در بانک‎های دولتی منتقل کنند.

زارعی افزود: همچنین دستگاه‎ها هر چه سریع‎تر برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و سایر بدهی‎های خود اقدام کنند چرا که این پول‎ها وارد چرخه اقتصادی استان می‎شود و به نفع استان است.

وی اضافه کرد: مجموعه اعتبارات عمرانی و هزینه‎ای مربوط به سال 90 باید تا آخر سال بودجه‎ای 90 منتقل و هزینه شود و موافقت‎نامه‎ها انجام و مبادله شود.

زارعی اظهار داشت: به همین منظور همکاران خزانه در دو سه روز اول سال جدید در خزانه مستقر هستند و دستگاه‎ها برای رفع ابهام و یا اقدامی در این زمینه می‎توانند مراجعه کنند.

معاون استاندار بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی سال گذشته استان بوشهر 322 میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال جاری تا امروز 400 میلیارد تومان بوده است و منتظر ابلاغ دو سه ردیف دیگر نیز هستیم.

انتهای پیام/صا10