انگلیس در میان کشورهای گروه جی 20 بدترین عملکرد اقتصادی را داشته است

خبرگزاری فارس: صندوق بین المللی پول و سازمان توسعه همکاری های اقتصادی، با ارائه گزارشی، عملکرد اقتصادی انگلیس در سال 2011 را به عنوان یکی از ضعیف‌ترین عملکردها در میان کشورهای گروه جی 20 نامید.

خبرگزاری فارس: انگلیس در میان کشورهای گروه جی 20 بدترین عملکرد اقتصادی را داشته است

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی میل، در گزارشی که شب گذشته از سوی صندوق بین‌المللی پول و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی منتشر شد، اعلام شد در سال گذشته میلادی، انگلیس یکی از بدترین و ضعیف ترین عملکردهای اقتصادی در میان کشورهای عضو جی 20 را داشته است.

در این گزارش آمده است که میزان تولید صنایع این کشور به دلیل بحران اقتصادی ناحیه یورو، پیش گرفتن سیاست اقتصادی از سوی این کشور، و همچنین بالا رفتن قیمت نفت، در سه ماهه پایانی سال 2011 به میزان 0.2 درصد کاهش یافته است. علاوه بر انگلیس، کشورهای آلمان، ایتالیا، و ژاپن هم عملکرد اقتصادی ضعیفی داشته اند.

چند روز پیش از انتشار این گزارش هم اخبار مربوط به افزایش نرخ بیکاری در این کشور منتشر شده بود. انتشار این اخبار در کنار هم موجب افزایش فشارها بر هیئت وزیران این کشور شده است.

بنا بر این گزارش، آلمان و ژاپن هم در سه ماهه آخر سال 2011 با 0.2 درصد کاهش تولید روبرو بوده اند، و ایتالیا هم در همین مدت با 0.7 درصد کاهش تولید مواجه شده است.

همچنین در سه ماهه آخر سال 2011، رشد تولید ناخالص ملی کشورهای عضو جی 20 با 0.2 درصد کاهش روبرو بوده و به 0.7 درصد رسیده است.

ندا علی یکی از مشاورین اقتصادی در مجموعه "ارنست و یانگ" در این‌ باره می‌‌گوید: "در مجموع، به نظر می‌رسد، روند کلی حرکت ما هنوز رو به پایین است. با وجود اینکه برخی آمارهای مثبت از بروز تغییرات در اقتصاد انگلیس حکایت می کند، اما به نظر نمی رسد این تغییرات برای تولید فرصت‌های شغلی بیشتر کافی باشد."

پیش بینی می شود، روند صعودی نرخ بیکاری در انگلیس، حداقل تا ابتدای سال 2013 میلادی در این کشور ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/س.ص