سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی خبر داد
آغاز توزیع میوه تنظیم بازار در 106 مرکز فروش خراسان‌جنوبی

خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی آغاز توزیع میوه تنظیم بازار در 106 مرکز فروش در سطح استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز توزیع میوه تنظیم بازار در 106 مرکز فروش خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی، علیرضا جمیع اظهار داشت: به منظور تأمین میوه‌ مورد نیاز ایام پایانی سال و در راستای تنظیم بازار و حمایت از مصرف‌کنندگان 900 تن میوه ذخیره شده طرح تنظیم بازار نوروز 91 در بیش از 106 مرکز فروش استان خراسان‌جنوبی از امروز آغاز می‌شود.

وی افزود: 450 تن سیب از نوع زرد و قرمز و 450 تن پرتقال تامسون و والنسیا با نرخ مصوب در شبکه توزیع قرار می‌گیرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی هدف اصلی از توزیع این میوه‌ها را تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌های بی ‌رویه و غیر منطقی در بازار دانست و ادامه داد: این مقدار میوه در استان تاثیر بسزایی در کاهش قیمت آن خواهد داشت‌.

جمیع بیان کرد: مهمترین هدف و اولویت سازمان، جلب رضایت مردم و رفاه و امنیت شهروندان است و امیدوار هستیم که در این راستا بتوانیم انجام وظیفه کنیم تا مردم بدون داشتن مشکل به خرید بپردازند.

وی در مورد توزیع این میوه در شهرستان‌ها نیز گفت: میوه‌های طرح تنظیم بازار در شهرستان‌های بیرجند، قاینات و فردوس در انبارها و سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شده و سهمیه سایر شهرستان‌ها از فردا در تمام شهرستان‌‌های استان (شهر و بخش) به صورت روزانه حمل می‌شود تا به‌ طور مناسبی توزیع خواهد شد.

* فروش اینترنتی میوه شب عید به قیمت تنظیم بازار

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تمهیداتی با اداره کل پست استان اندیشیده شده که بخشی از این میوه‌ها را شهروندان بتوانند به صورت اینترنتی نیز خریداری کنند، افزود: مأموران این اداره کل از طریق دو آدرس اینترنتی که در اختیار شهروندان گذاشته می‌شود و یا با تلفن 193 سفارش میوه را قبول می‌کنند و درب منزل شهروندان به قیمت واحد صنفی تحویل می‌دهند.

جمیع در مورد قیمت میوه‌های تنظیم بازار برای مصرف کننده عنوان کرد: قیمت سیب زرد و قرمز کیلویی ۱۴هزار ریال و دو نمونه پرتقال تامسون و والنسیا ۱۰هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده است.

وی در مورد نظارت بر توزیع میوه‌ها گفت: بازرسان سازمان با تشدید اقدامات کنترلی و نظارت بر نرخ‌های عرضه شده و فاکتورهای خریداری شده به شدت و با هرگونه تخلف برخورد و متخلفان را به سازمان تعزیرات معرفی می‌کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را با شماره ۱۲۴گزارش کنند.

جمیع افزود: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و نوروز 90 و افزایش تقاضای محصولات پروتئینی به ویژه گوشت گاو و گوساله منجمد و مرغ از طرف هم استانی‌ها، توزیع گسترده‌ این اقلام در نمایشگاه‌های بهاره در حال توزیع است.

وی در مورد توزیع مرغ منجمد اظهار داشت: با برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته از طرف این سازمان از ماه‌های گذشته، نیازسنجی و مقدار قابل توجهی مرغ توسط مباشران خریداری و در سردخانه‌های سراسر استان ذخیره ‌سازی شده که با قیمت هر کیلو 31 هزار ریال در حال توزیع است.

انتهای پیام/ح20