فرماندار ماسال خبر داد
ماندگاری 1000 مسافر در ماسال

خبرگزاری فارس: فرماندار ماسال از ماندگاری بالغ بر یک‌هزار مسافر و گردشگر در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ماندگاری 1000 مسافر در ماسال

سید رضا جوادپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ماسال با اشاره به استقبال مسافران از این شهرستان اظهار داشت: ماسال با داشتن 50 هزار نفر جمعیت یکی از مناطق دارای طبیعت بکر و آب و هوای معتدل گیلان است.

وی، با بیان اینکه ستاد تسهیلات نوروزی از مدت‌های قبل از نوروز تشکیل شده بود، افزود: در این ستاد تمهیدات لازم برای استقبال و پذیرایی از مسافران اندیشیده شده است.

این مسئول، آمادگی هتل‌ها و مسافر کاشانه‌های ماسال را از جمله اقدام‌ها ذکر کرد و ابراز داشت: 8 هتل و مسافر کاشانه و دو مدرسه ماسال آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

وی، با تصریح بر اینکه سال گذشته 5 هزار نفر گردشگر و مسافر وارد ماسال شده بودند، اذعان داشت: نوروز امسال تاکنون بالغ بر یک‌هزار نفر در ماسال ماندگار شدند.

جوادپور عدم تامین امکانات لازم برای ماندگاری  مسافران را یکی از مشکلات مهم شهرستان ماسال عنوان کرد و یادآور شد: امکانات ما بسیار ناچیز است.

وی، به نصب حدود 100 چادر مسافرتی در ماسال اشاره کرد و بیان داشت: این تعداد چادر توسط مسافران نصب شده است.

فرماندار ماسال این شهرستان را بن‌بست خواند و تصریح کرد: هر مسافری که وارد ماسال می‌شود تنها به قصد ماندن و دیدن این شهرستان می‌آید و این امر موجب ماندگاری آنها می‌شود.

وی، ماسال را دارای سه منطقه گردشگری نمونه دانست و خاطرنشان کرد: منطقه کوهستانی اسب‌ریسه، مناطق جنگلی بام سبز و اولسبنگاه از مناطق نمونه گردشگری است که با همکاری اداره کل میراث فرهنگی طرح مطالعاتی آنها فراهم شده است.

جوادپور، منطقه جنگلی طاس‌کوه، صخره‌های بلند، گردشگاه ریزه‌مندان، ییلاق شالما چلسی، منطقه یادمانی مشهد میرزا محل شهادت میرزا کوچک، مارجونه، رشته پشت و... را از جمله مناطق گردشگری ماسال ذکر کرد.

وی، با اشاره به فاصله 47 کیلومتری ماسال از مرکز گیلان ابراز داشت: اقلیم معتدل و مرطوب ماسال به دلیل واقع شدن در نزدیکی کوهستان‌های تالش و دریای خزر است.

انتهای پیام/خ۲۰