در مراکز اسکان آموزش و پرورش کردستان
شمار مسافران نوروزی به 51 هزار نفر رسید

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان تعداد مسافران نوروزی پذیرش شده در مراکز اسکان این اداره کل را 51 هزار نفر عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: شمار مسافران نوروزی به 51 هزار نفر رسید

خسرو ساکی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: این تعداد مسافر از روز 28 اسفند ماه تاکنون در مراکز اسکان آموزش و پرورش کردستان پذیرش شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این افراد در قالب 4 هزار و 447 خانوار پذیرش شدند، افزود: این افراد از خانواده‌های فرهنگی و غیر فرهنگی بوده‌اند که از استان‌های مختلف به کردستان سفر کرده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از آغاز پذیرش مراکز اسکان میهمانان نوروزی تاکنون 51 هزار و 756 نفر روز میهمان پذیرش شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین از سرو 5 هزار و 300 پرس غذای گرم در مرکز استان خبر داد و عنوان کرد: سه مرکز به همین منظور برای پذیرایی از میهمانان فرهنگی در نظر گرفته شده است.

ساکی عنوان کرد: آموزش و پرورش کردستان قبل از آغاز تعطیلات نوروزی تعداد 17 مرکز پذیرش، 240 مرکز اسکان و 2 هزار و 200 کلاس درس در سطح استان را برای اسکان میهمانان نوروزی آماده خدمت‌رسانی کرد.

وی یادآور شد: ستاد اسکان میهمانان نوروزی آموزش و پرورش کردستان پیک‌های موتوری رایگان را به منظور راهنمایی مسافران نوروزی از محل ورود، پذیرش و اسکان در نظر گرفته و این پیک‌ها به صورت 24 ساعته میهمانان نوروزی را راهنمایی و همراهی می‌کنند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: علاوه بر پذیرایی از میهمانان فرهنگی و خانواده‌های آنان با یک وعده غذای گرم بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سالن‌های ورزشی و استخرهای شنای آموزش و پرورش استان نیز آماده ارائه خدمات و امکانات ورزشی هستند.

انتهای پیام/ن۲۰/پ3003