رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با فارس؛
حقوق بازنشستگان همسان با تورم افزایش یابد

خبرگزاری فارس: رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم در سال ۹۱ افزایش یابد.

خبرگزاری فارس: حقوق بازنشستگان همسان با تورم افزایش یابد

علی‌اکبر خبازها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: از ۶ سال گذشته تاکنون سازمان تأمین اجتماعی به طور متوسط ۶ مدیر داشته است که این تغییرات مدیریتی مشکلاتی را برای این سازمان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: در این چند سال مدیرانی که به سازمان تأمین اجتماعی ورود پیدا کردند با روند تأمین اجتماعی آشنا نبودند.

خبازها اشاره کرد: مطمئناً با همکاری شرکای تأمین اجتماعی که برگرفته از کانون‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان است، می‌توان سازمان تأمین اجتماعی را به نقطه‌ای مطلوب سوق داد.

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به همکاری دولت و نمایندگان مجلس با این سازمان اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس با توجه به تغییر و تحولات اخیر در این سازمان در جهت همکاری و همراهی با مدیریت جدید قدم بردارند.

وی ادامه داد: در صورتی که مصوبه‌ای برای تأمین اجتماعی درنظر گرفته می‌شود که برای این سازمان بار مالی دارد باید منابع این مصوبه نیز درنظر بگیرند.

خبازها به مطالبات بازنشستگان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بازنشستگان انتظار دارند با تغییر مدیریت کمک شود تا مطالبات آنها نیز پرداخت شود.

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: در حال حاضر نرخ تورم در کشور نزدیک به ۴۰ درصد است. براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگان باید همسان با نرخ تورم افزایش یابد که در چند سال اخیر این روند نبوده است.

وی افزود: قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هنوز اجرایی نشده است. انتظار داریم سبد کالا، بن‌های خرید و عیدی همسان با کارگران شاغل به بازنشستگان پرداخت شود.

خبازها درباره مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان به تأمین اجتماعی گفت: عیدی ۳۵۰ هزار تومانی برای بازنشستگان پرداخت شده است و انتظار می‌رود که مابه‌التفاوت آن نیز پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد تأکید کرد: با کمک مجلس و شرکای اجتماعی، می‌توانیم سازمان تأمین اجتماعی با خدمات مطلوب داشته باشیم.

انتهای پیام/