/خراسان جنوبی نگین کویر ایران/
کمک به همنوعان از سنت‌های نوروزی خراسان جنوبی است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان جنوبی صله رحم و کمک به همنوعان را از سنت‌های حسنه عید نوروز در این استان دانست و گفت: در دین مبین اسلام نیز این موضوعات به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: کمک به همنوعان از سنت‌های نوروزی خراسان جنوبی است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان جنوبی، قهرمان رشید در با دیدار خانواده شهدا و جانبازان و نیز خانواده افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) با بیان اینکه شکر به درگاه خداوند تنها ذکر کلمه نیست، اظهار داشت: شکر واقعی خداوند، خدمت عملی به مردم و کمک به همنوعان است که در دین مبین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وی رسیدگی به مشکلات جانبازان و خانواده‌های شهدا را توفیقی الهی برشمرد و افزود: خانواده‌های شهدا و جانبازان همانگونه که رهبر عزیز انقلاب فرموده‌اند چشم و چراغ این ملت و ولی نعمت همه ما هستند که خدمت و کمک به آنان توفیقی الهی است.

*انقلاب اسلامی روزی نو در تاریخ معاصر بود

استاندار خراسان جنوبی انقلاب اسلامی را روزی نو در تاریخ معاصر دانست و تصریح کرد: دوازدهم اسفندماه سال 90 نیز که مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در پای صندوق‌های رای حاضر شدند روز نویی بود که در تاریخ انقلاب ماندگار شده و خواهد شد.

رشید عید را تنها نو شدن ظاهری ایام و طبیعت ندانست و ادامه داد: ممکن است روزی نو شده و طبیعت تازه شده باشد، اما اگر در آن روز انسان از دایره حق و حدود الهی خارج شود آن روز عید نخواهد بود.

وی بهار و طبیعت را جلوه‌ای از قیامت دانست و تصریح کرد: نوروز واقعی از دیدگاه حضرت علی (ع) روزی است که در آن معصیتی صورت نگیرد.

* قبل از ورود اسلام به ایران نوروز وجود داشته است

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اگر انسان در روزی که به ظاهر عید نیست فضایل اخلاقی را تقویت کرده و رذایل را از خود دور سازد و از دایره حدود الهی خارج نشود آن روز عید انسان است.

رشید با بیان اینکه قبل از ورود اسلام به ایران نوروز وجود داشته است، یادآور شد: با ورود اسلام به ایران، نوروز نیز جهت‌های اسلامی و درستی به خود گرفت و برخی از رسوم آن تقویت شد.

وی پاکیزگی را از مهم‌ترین رسوم عید باستانی نوروز دانست و گفت: در اسلام به جد موضوع پاکیزگی مورد توجه و تاکید قرار گرفته است و یکی از سنت‌های حسنه‌ای است که ریشه در باورهای توحیدی دارد که باید تقویت شود.

انتهای پیام/خ۳۰