با حضور مسئولان
بازارچه نوروزی صنایع دستی در نکا راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری فارس: سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نکا از افتتاح بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی در نکا خبر داد و گفت: این نمایشگاه امروز در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: بازارچه نوروزی صنایع دستی در نکا راه‌اندازی می‌شود

علی اصغر طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا افزود: این نمایشگاه با هدف عرضه محصولات و صنایع دستی مازندران و شهرستان از سوم تا 12 فروردین برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: گردشگران و مسافران نوروزی در این بازارچه‌ها امکان خرید تولیدات بومی و شاخص استان خراسان شمالی را خواهند داشت.

طهماسبی یادآور شد: همه تلاش اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان نکا حصول رضایت مردم است که این نمایشگاه نیز در این راستا برپا می‌شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با هدف ترویج صنایع دستی و بومی در جامعه، احیای صنایع دستی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از این آثار در جامعه برپا می‌شود.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نکا اظهار داشت: در این نمایشگاه آثار مختلف هنرمندان شهرستان نکا همچون جاجیم بافی، چادر شب، قالیبافی، سفال‌گری، نقاشی بر روی چوب و شیشه در طول عید نوروز در معرض دید مردم و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

طهماسبی با بیان اینکه سعی شده تا در برگزاری نمایشگاه از قابلیت‌ها و توانمندی‌‌های هنرمندان منطقه در قالب نمایشگاه نشان داده شود، گفت: هنرمندان نکایی دارای قابلیت‌های فراوانی هستند که باید بروز یافته و شناسانده شود.

وی افزود: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه با آش، اسبه حلوا از شیرینی های محلی نکا، نان و شیرینی محلی از بازدید کنندگان پذیرایی می‌شود.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نکا در ادامه گفت: مازندران و شهرهای مختلف آن دارای فرهنگ غنی است و در صورت معرفی‌ نشدن تاریخ غنی ایرانی اسلامی کشور به جوانان، آنان به تاریخ، تمدن، داستان‌ها و فیلم‌های ساختگی سایر کشورهای فاقد هویت تاریخی غنی روی می‌آورند.

وی با اشاره به اماکن تفریحی نکا نیز اظهار کرد: در حوزه اماکن تاریخی و گردشگری نیز این شهرستان دارای گردشگاه‌ها و تفرجگاه های فراوانی است که شرایط مناسبی را برای حضور مسافران نوروزی و گردشگران در تعطیلات نوروزی فراهم شده است و بسیاری از مسافران، این منطقه را به‌عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کنند.

طهماسبی ادامه داد: وجود چشمه آب معدنی قرمرض، کوهسار کنده، منطقه استخر پشت، جنگل و دریا و همچنین وجود امامزاده‌های مقدس، آثار تاریخی متعدد و آب و هوای مساعد موجب شده تا شهرستان نکا همه ساله  به ویژه در تعطیلات نوروزی پذیرای شمار زیادی از مهمانان و مسافران باشد.

وی افزود: فراهم کردن آرامش برای مسافران نوروزی از مهمترین دغدغه ‌ای ما است که با تمام توان در این راستا اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام/ح20