امام جمعه آمل:
سال 91 سال شکوفایی دینی و علمی ایران خواهد بود

خبرگزاری فارس: امام جمعه آمل گفت: سال 1391 سال شکوفایی دینی و علمی ایران خواهد بود.

خبرگزاری فارس: سال 91 سال شکوفایی دینی و علمی ایران خواهد بود

حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی‌آملی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بین داشت: در آغاز سال نو امیدواری همه به توفیقات الهی و پیشرفت های بزرگ نایل شوند.

وی در توصیف سال گذشته افزود: سال 1390 به فضل پروردگار سراسر پر از موفقیت‌ها و پیروزی‌های بزرگ بود و همچنین سالی عزت آفرین و امیدبخش برای جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران بوده است.

خطیب نمازجمعه آمل تصریح کرد: در این سال تدوام و گسترش موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، بویژه گسترش قیام مردم مسلمان و مظلوم بحرین به‌رغم همه فشارها، کشتارها و ستم‌های آل‌خلیفه و آل‌سعود، نشان از آغاز تحولی بزرگ در منطقه دارد که منشأ آن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است و استمرار این موج عدالت خواهی و ظلم ستیزی، دنیای استکبار را نیز تحت تاثیر قرار داد.

رحمانی آملی با اعلام اینکه زلزله‌ای بزرگ و ویرانگر را در حکومت‌های مستکبر جهان شاهد خواهیم بود، بیان داشت: جنبش وال استریت آمریکا سرآغاز این بیداری هاست.

وی با اشاره به پیام رهبر انقلاب در ابتدای سال 90 یادآور شد: در سال ۱۳۹۰ که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "جهاد اقتصادی" نام نهاده شد با وجود تحریم ها و فشارهای غرب، گام های بلندی در جهت توسعه همه جانبه کشور برداشتیم و نه تنها در مقابل فشارهای استکبار سرتسلیم خم نکرد، بلکه با عزت و اقتدار تمام، مسیر الهی خویش را ادامه دادیم.

خطیب نمازجمعه امل با تاکید اینکه مردم در سال 90 هوشیاری، بصیرت و آگاهی خود را در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن و انتخابات سرنوشت ساز دوازدهم اسفند ماه به اثبات رسانید و سیلی محکمی به استکبار جهانی زدند، اذعان داشت: امیدواریم با توکل بر خداوند این پیروزی ها و موفقیت های امت اسلامی استمرار یافته و در آینده‌ای نزدیک شاهد شکست و اضمحلال جبهه جهانی استکبار و حاکم شدن حق و عدل بر جهان و اهتزاز پرچم اسلام در سراسر گیتی باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: سال جدید 1391 سالی توام با پیروزی، موفقیت و شادکامی برای مردم ایران، استان مازندران و شهر حماسه ساز آمل باشد.

رحمانی آملی در تشریح جمله " احسن الحال " دعای تحویل سال اذعان داشت: احسن الحال همانی است که امام راحل با آن زیست و شهدای ما با آن رستگار شدند، پس احسن الحال همان تحویل سوء حال انسان به حسن حال الهی است که امیدواری در درون همه افراد محقق شود.

انتهای پیام/خ۲۰