بزرگترین اتحادیه کارگری ایتالیا خواهان برگزاری اعتصاب شد

خبرگزاری فارس: بزرگترین اتحادیه کارگری ایتالیا خواستار برگزاری یک اعتصاب هشت ساعته علیه اصلاح قانون کار این کشور توسط دولت شد.

خبرگزاری فارس: بزرگترین اتحادیه کارگری ایتالیا خواهان برگزاری اعتصاب شد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، بزرگترین اتحادیه کارگری ایتالیا (CGIL)خواستار برگزاری اعتصابی هشت ساعته علیه اصلاح قانون کار این کشور توسط دولت "ماریو مونتی" نخست وزیر این کشور شد.

بر اساس این گزارش، اتحادیه‌های کارگری به ویژه با بند 18 قانون کار که بنابر آن یک شرکت با بیش از 15 کارمند می‌تواند کارکنان خود را به دلایل اقتصادی و یا انضباطی اخراج کند، مخالفند.

پیشنهاد برگزاری اعتصاب که پس از آخرین دیدار سه‌شنبه شب مونتی با رهبران اتحادیه‌های صنفی صورت گرفت، طرح مونتی را برای اصلاح اقتصاد این کشور با مشکلاتی روبرو کرده است.

قرار است لایحه پیشنهادی هفته آینده به پارلمان ارائه شود. ماریو مونتی برای تصویب این لایحه در پارلمان، با چالش در برابر حزب دموکرات چپ میانه روبروست که برای حفظ اکثریت در دولت ائتلافی خود به آن نیازمند است. 

پیش از این نمایندگان ۲۳۰ هزار وکیل ایتالیایی در اعتراض به برنامه‌های ریاضت اقتصادی دولت رم در پایتخت این کشور دست به تظاهرات زدند و اقدام به برگزاری اعتصابی 8 روزه کردند.

انتهای‌پیام/ط.ص