در پایان سال 90 اعلام شد
توسعه و عمران روستاهای بخش مرکزی ورامین

خبرگزاری فارس: همزمان با واپسین روزهای سال 90 بخشدار مرکزی ورامین با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در روستاهای این بخش از توسعه و عمران روستاهای مذکور خبر داد.

خبرگزاری فارس: توسعه و عمران روستاهای بخش مرکزی ورامین

سیدرضا طباطبایی همزمان با واپسین روزهای سال 90 در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در روستاهای این بخش گفت: 12 روستا در این بخش وجود دارند که حدود 35 هزار نفر در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ساکن هستند که از این تعداد 53 درصد را مردان و 47 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

بخشدار مرکزی ورامین افزود: به‌طور متوسط در سطح این روستاها در هر کیلومتر مربع 233 نفر سکونت دارند که اغلب به کشاورزی، دامپروری، امور خدماتی، کار در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و کارگری اشتغال دارند.

این مسئول سپس همکاری در ساخت سه خانه بهداشت با مراجع بهداشتی، کمک به ساخت خانه عالم و ساخت مسجد در یک روستا، ترمیم و زیباسازی بوستان دو روستا، نصب تابلو یادمان شهدا در ورودی روستاها، هدایت آب‌های سطحی روستا به خارج، همکاری و واگذاری زمین به خیرین مدرسه ساز و احداث دو مدرسه و ساخت طبقه دوم یک مدرسه را از جمله اقدامات صورت گرفته در روستاها دانست.

وی ادامه داد: ساخت ساختمان سه دهیاری مراحل پایانی خود را می‌گذراند، دو حلقه چاه آب شرب و یک حلقه چاه برای دفع آب‌های سطحی حفر گردیده است، هفت پل در روستاها احداث شده، یک سالن ورزشی تعمیر و راه اندازی شده است.

طباطبایی 6 هزار و 528 متر جدول گذاری، 45 هزار و 992 متر مربع آسفالت کاری، 17 هزار و 629 متر مربع احداث راه، نصب حدود 90 تیر چراغ برق، بیش از 4 هزار متر مربع پیاده رو سازی، اجرای 670 متر مربع عقب نشینی و پهن سازی معابر اصلی، 150 متر مربع سنگ فرش سازی و بهسازی میادین و 700 متر خط کشی خیابان‌های روستایی را از دیگر عملیات عمرانی در 12 روستای بخش مرکزی معرفی کرد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه و عمران روستاها گفت: توسعه روستاها ارتباط مستقیم با سلامتی روحی و جسمی و افزایش جمعیت روستایی و کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها دارد که بسیار مورد توجه دولت خدمتگزار است.

انتهای پیام/س20