مدیر عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد
60 میلیون نفرساعت کارکرد بدون حادثه در پارس جنوبی

خبرگزاری فارس: مدیر عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی از ثبت 60 میلیون نفرساعت کارکرد بدون حادثه در پارس جنوبی خبر داد.

خبرگزاری فارس: 60 میلیون نفرساعت کارکرد بدون حادثه در پارس جنوبی

احمد عنایت‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه با تبریک سال نو اظهار کرد: در سال جهاد اقتصادی در عرصه نفت و گاز به موفقیت‌های بسیار خوبی رسیدیم و بویژه در پارس جنوبی در عرصه تولید گاز گام‌های ارزنده‌ای برداشته شد.

وی افزود: کارکنان پارس جنوبی با صداقت و فداکاری در این منطقه فعالیت کردند و بسیار خوشحالم که در آخرین سال فعالیتم در جمع عزیزانی باشم که در عرصه ایثار، آگاهی و توانمندی صادقانه در امر تولید و توسعه صنعت گاز کشور عزیز و اسلامیمان ایران زحمت می‌کشند.

این مسئول خاطر نشان کرد: سال 91 را در حالی آغاز می‌کنیم که با همت و تلاش شما همکاران صدیق و توانمند بر قله‌های رفیع افتخار ایستاده‌ایم، قله‌ای که در سلسله جبال عزت و توانمندی و پایتخت اقتصادی ایران اسلامی یعنی پارس جنوبی واقع شده است.

عنایت‌اللهی از ثبت 60 میلیون نفرساعت کار بدون حادثه در پارس جنوبی خبر داد و گفت: راه‌اندازی 10 فاز در قالب پنج پالایشگاه و تأمین 40 درصد از گاز کشور همراه با تولیدات فرعی و جنبی و دستیابی به رکوردهای تازه تولید با حفظ شرایط ایمنی و ساعات کار بالای 60 میلیون ساعت کار در راستای نگهداری و انجام تعمیرات روزانه و اساسی بر اساس پیشرفته‌ترین متدهای روز دنیا از افتخارات مثال‌زدنی و ثبت شده در تاریخ صنعت گاز کشور است.

وی اضافه کرد: جایگاه و ارزش این افتخارات دوچندان می‌شود زمانی که بدانیم این افتخارات در برهه‌ای از زمان بوده که کشورمان در تنگ‌ترین ذخیره تحریم استکبار جهانی قرار داشته و با تلاشی دسته‌جمعی توانسته‌ایم این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و گام‌های مؤثر و فراوانی در زمینه خودکفائی برداریم.

مدیر عملیات مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با وجود تحریم‌ها توانسته‌ایم علاوه بر ساخت تعداد بیشماری از قطعات در کارگاه‌های مجتمع، بالغ بر 120 شرکت و تولیدکننده داخلی را شناسائی و عمده قطعات مورد نیاز حتی قطعات با تکنولوژی بسیار بالا را در راستای حفظ و استمرار تولید تأمین کنیم.

عنایت‌اللهی افزود: امید می‌رود که در سال جدید نیز همانند گذشته با کوششی مضاعف دست در دست هم برای ادامه این وظیفه خطیری که بر عهده ما گذاشته شده است که همانا برداشت حداکثری از مخزن مشترک با شرایط ایمن در راستای نیل به اهداف شرکت ملی گاز ایران اهتمام ورزیم.

وی یادآور شد: باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود به نحو شایسته استفاده کنیم و نباید هیچ فرصتی را هدر دهیم.

انتهای پیام/س10/د1000